Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine yeni yurt

 

Büyükşehir Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine yeni yurt

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını çözmek amacıyla üniversite bölgesinde 50 öğrenci kapasiteli yeni yurt açılışını yaptı. Önder Böcek, kız öğrencilere yeni yurdun hayırlı olmasını diledi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’da artan kira fiyatlarının ardından üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını çözmek amacıyla geçtiğimiz yıllarda üniversite bölgesinde 330 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdunun açılışını yaptı. Daha sonra Elmalı’da yurt açan Önder Muhittin Böcek, son olarak Gülveren Mahallesi’nde kız öğrencilere yeni bir yurt hizmeti sağladı.

TÜM ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Antalya Üniversitesi Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Uluç arasında öğrenci yurdunun kiralanması ve işletilmesine ilişkin protokol imzalandı. Lider Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya Üniversitesini Destekleme Vakfı’ndan kiraladığı 50 öğrenci kapasiteli kız yurdunun güzel olmasını dileyerek, “Yurtumuz gençlerimize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. geleceğimizin garantisi. Vakfın kurucularına çok teşekkür ediyorum. “50 yıldır verdikleri hizmetlerden dolayı kendilerine minnettarız” dedi.

KIZ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİ İÇİN YAPILDI

Antalya Üniversitesi Destekleme Vakfı Başkanı Tunç Uluç, yurdun 10 yıl önce hayırsever Şengül Çiftçioğlu tarafından bağışlandığını anlatarak, “Hanımefendi. Şengül’ün tek şartı vardı; Arsaya ihtiyaç sahibi kız öğrenciler için laik bir yurt inşa edildi. Bu yurdu biz yaptık, işlettik. Artık Antalya Büyükşehir Belediyemiz tarafından işletilecek. Tüm öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu