Haber

Cumhur İttifakı’nın kararı partide depreme neden oldu! DSP’nin 3 genel başkan yardımcısı istifa etti

AK Parti heyetinin sabah saatlerinde ziyaret ettiği Demokratik Sol Parti (DSP), 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek kararı aldı. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Görüşümüzü bu seçimde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemekten yana oluşturduk” dedi. Aksakal, seçime AK Parti listelerinden gireceklerini de açıkladı.

KARAR SONRASI PARTİDE DEPREM

DSP’nin kararının ardından partide bir istifa depremi yaşandı. DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakulçe, Onur Iste ve Dilara Tambova görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

“HAT TUTARLI DEĞİL”

Dilaro Tambova, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 5 yıldır büyük bir gurur ve özveriyle yürüttüğüm DSP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden, partimizin bugün içinde bulunduğu durumdan dolayı istifa etmiş bulunmaktayım. Benim açımdan tutarlı olmayacağına olan inancım.”

“HER ZAMAN OLDUĞUM YERDEYİM”

Onur İste de sosyal medyadan istifa açıklaması yaptı. İşte, “Değerli arkadaşlar ben her zaman olduğum yerdeyim. Bunun sonucunda bugüne kadar gururla yürüttüğüm DSP genel başkan yardımcılığı görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Saygı ve sevgilerini gösteren herkese teşekkür ediyorum.” terimleri kullandı.

almushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu