Ekonomi

Devlet Bahçeli’den Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş yorumu

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin kümelenme toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Altı Tablo’yu isim vermeden eleştirdi. Siyaseti fitne kumpasına, çadır tiyatrosuna, kutuplaşma arenasına çeviren yel değirmenlerinin, U dönüşlerinin, halk devşirmelerinin oyunlarına itibar etmeyeceğiz” dedi.dedi Bahçeli, “Onların tatsız tezgahlarına gelmeyeceğiz”sözlerini kullandı.

Milletler Topluluğu olarak, Sağa sola bakmadan Türk milletine hizmet edeceklerBahçeli, şunları söyledi: “Diğerleri gevezelik edecek ve gerizekalılığın sınırı olmayacak, daha yüksek bir hedefe ulaşmak için yorulmadan çalışacağız”dedi.

Bursa’daki olaylı maç hakkında konuştu

Hafta sonu Bursa’da oynanan Bursaspor – Amed Sportif Faaliyetler maçı da Bahçeli’nin gündemindeydi. Büyük olaylara sahne olan maç için, Bizim için Amed diye bir yer yok, Amedspor’dan bahsetmek mümkün olmayacak. Bursa’da küçük bir azınlık olan terör destekçilerinin stadı kışkırtması, yaşanan olayların Kürt asıllı kardeşlerimle ilişkilendirilmesi utanç vericidir.dedi Bahçeli, “Bursa nasıl gözbebeğimizse, Diyarbakır da öyle. Bursaspor’u milli duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Bursaspor taraftarlarını buradan da selamlıyorum.”sözlerini kullandı.

İmamoğlu ve Yavaş yorumu

Bahçeli, Table of Six’teki final tartışmaları için, “Önce masayı devirip sonra oturanlar vicdansızdır” söz konusu. Bahçeli şunları söyledi:

“Ortak aday anlayışında anlaşıp, 24 saat geçmesine rağmen imzalanan imzayı inkar edenler, ilkesizliğin ana damarıdır. Eğri masa kumar masası, küçük hesaplar tablosu, noter masasıdır diyenler.” ve sonra tekrar oturmanın zorluğunu gördüklerinde ilkesiz örneklerdir.

– İtilaf partilerinin üyelerini isyana çağırmak siyasi ahlaksızlık fermanı değildir. Kazanamam dediği adayla aynı hizaya gelmek, ilkesizliğin rezaleti değilse nedir? Masayı devirene yeniden kürsü teklif etmek çürümüş siyasetin ilkesiz politikası değildir.

– Belediye başkanlarının baskılarına boyun eğmek, siyasetin ilke ve ahlakına suikast düzenlemek doğru değil mi? İP lideri söylediği ağır sözlerle nasıl baş edecek? Türk siyaseti bu tip ilkesizlikleri ne görmüş ne de halletmiştir. Yine satan yine satar, yine satar, yine satar.”

sariveliler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu