Ekonomi

Flynn Group 5 milyar dolar değerindeki çoğunluk hissesini satmayı düşünüyor

Dünyanın en büyük franchise şirketi olarak bilinen Flynn Group, şu anda şirkete borç dahil 5 milyar dolardan fazla değer verebilecek çoğunluk hissesinin satışını değerlendiriyor. Applebees, Taco Bell, Panera Bread (NASDAQ:PNRA), Arby’s, Pizza Hut, Wendy’s (NASDAQ:WEN) ve Planet Fitness (NYSE:PLNT) gibi tanınmış franchise portföyüne sahip San Francisco merkezli şirket , satış sürecini kolaylaştırmak için Bank of America’yı kullandı. ile ortaklık kurdu.

Şirketin faiz, vergi, amortisman ve amortisman hariç yıllık 450 milyon dolardan fazla fayda sağladığı biliniyor. Müzakerelerin kapalı olması nedeniyle isminin gizli kalmasını isteyen kaynaklara göre, potansiyel alıcılar arasında özel sermaye şirketleri ve devlet varlık fonları da yer alıyor.

Flynn Group’un yatırımcıları Ontario Teachers’ Pension Plan (OTPP) ve Main Post Partners, potansiyel olarak uzlaşma sonrası bir yatırım önlemi alırken hisselerinin bir kısmını satmayı düşünüyor. Örneğin önemli hissedarlardan Flynn Grubu’nun yönetimi de aynı yolu izleyebilir.

Flynn Group’un mülkiyeti, yaklaşık üçte birine sahip olan OTPP, üçte birinden biraz fazlasına sahip olan Main Post Partners ve şirketin idaresindeki geri kalan hisseler arasında bölünmüş durumda. Bu bilgi şirketin iç mali yapısını bilen kaynaklardan sağlanmıştır.

Flynn Group, 1999 yılında Greg Flynn tarafından kuruldu ve o zamandan beri Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’da 2.600’den fazla restoran ve fitness kulübü işletecek şekilde genişledi. Resmi internet sitesinde belirtildiği üzere şirketin yıllık satışları 4,5 milyar doları aşıyor. OTPP’nin 2014 yılında yaptığı önemli bir yatırım şirketin değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı ve o dönemde emeklilik planına yaklaşık 300 milyon dolar yatırım yapıldı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

sasonhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu