Teknoloji

Hangi telefon modelleri daha hızlı değer kaybediyor; Hangileri değerini koruyor?

SellCell tarafından yapılan son analizde şirket, Samsung Galaxy S23, Apple iPhone 14 ve Google Pixel 7 modellerinin lansmanından bu yana ortaya çıkan amortisman bilgilerini inceledi.

Tüketiciler hangi yeni telefonun en iyi kameraya, bataryaya veya işlemciye sahip olduğunu bilmek isterken, sonunda eski akıllı telefonlarını yeni bir model için satmayı planlıyorlar. Ama zamanı geldiğinde, hangi akıllı telefon en iyi fiyata sahip olacak? Hangi telefon para kaybetti, hangi telefon kazandı?

Önceki raporlarda olduğu gibi, iPhone 14 en değerli telefonSamsung’un S23 serisi ortalamaları ise yüzde 40 daha düşük satış fiyatları var. Google Pixel 7 modelleri de iPhone 14 fiyatlarında yüzde 48 daha zayıf. Ancak en yeni iPhone modeli, 6 ay sonra iPhone 13’e göre yüzde 5,7 daha ucuza mal oluyor. 14 serisi yüzde 31,5 değer kaybederken, 13 serisi yüzde 25,8 değer kaybetti.

Galaxy S23 sahipleri için satılacak en kötü telefon 1 TB Galaxy S23 Ultra modeli . Lansmanından bu yana geçen 2 ayda değerinin yüzde 55,6’sını kaybetti. Öte yandan Galaxy S23 256GB Plus modeli ise fiyatını koruyan en akıcı model. Lansmandan sonra kaybettiği fiyatın bir kısmını geri kazandı ve lansmandan 2 ay sonra yüzde 36,4 daha ucuz.

haber-pazarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu