Haber

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Şehit Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ı Anma Mesajı Yayınladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Batman’ın Kozluk ilçesinde 6 yıl önce PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu 22 yaşında yaşamını yitiren müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ı andı.

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

“Müsteşarlığım döneminde en çok üzüldüğüm olaylardan biri 22 yaşındaki genç Aybüke hocamızın 9 Haziran 2017’de Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilmesiydi. Bugün şehadetinin yıl dönümü. rahmet eylesin. nur içinde yatsın.”

Tekin, şehit Aybüke hocanın söylediği şarkılardan oluşan bir videoya da yer verdi.

“Bu aziz millet şehitlerini asla unutmayacak”

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Tekin’in şehit öğretmenler için mesajına yer verildi.

Bakan Tekin, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlerimiz ilim sevgisini genç ruhlara ustalıkla aşılamış, sabırları, fedakarlıkları ve vatan sevgileriyle milletleri için her zaman en ön saflarda yer almışlardır. Hep birlikte daha güçlü ve daha müreffeh yarınlar için çocuklarımızı hazırlayacağız. Öğretmenlerimizi öğrencilerinden ve bizden ayıranlara karşı yarınlara “Öğretmenlerimizin şefkatli rehberliğinde Türkiye Asrına emin adımlarla yürüyeceğiz. Şehadetinin 6. yılında bu yüce görevi ifa ederken vatan toprağına şehit düşen Şenay Aybüke Yalçın hocamızı ve tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Bu aziz millet şehitlerini asla unutmayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu