Haber

Milli Uçurtma Sörfçüleri Sinop’ta Kamp Yapıyor

MUSTAFA USTA

İngiltere’de düzenlenecek Formula Kitesurf Avrupa Şampiyonası yarışları öncesinde milli takım sporcuları Sinop’ta kamp yapıyor. Türkiye Olimpiyat Uçurtma Sörfü Milli Grup Kaptanı Ejder Ginyol, “Pazar günü İstanbul üzerinden İngiltere’deki Avrupa Şampiyonası’na gidiyoruz. Burada güzel bir kamp süreci geçirdik. İnşallah bu güzel kamp sürecini Avrupa şampiyonasında da göstereceğiz” dedi. Gelecek yıl Fransa’da yapılacak Olimpiyat oyunlarında ülkemizi temsil edeceklerini ve bu sonuçla ülkemizi temsil edeceklerini belirterek, “Bunu başarmak için kota almak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

İngiltere’de düzenlenecek Formula Kitesurf Avrupa Şampiyonası yarışları öncesinde milli takım sporcuları Sinop’ta kamp yapıyor. Milli sporcular, 3 Eylül’de başladıkları antrenmanı yarın tamamlayacak. Sinop’taki konvoyda; milli sporcular Derin Atakan, Derin Deniz Sorguç, Peri Mina Mete, Armağan Ersolak ve takım kaptanı Ejder Ginyol.

Çalışmaları hakkında bilgi veren Yüzbaşı Ejder Ginyol, şunları söyledi:

“Bu yıl yapılacak olimpiyatlar için hazırlıklarımızı Sinop’ta yapmaya karar verdik. Milli takım olarak yaklaşık bir haftadır buradayız. Milli takım sporcularımız antrenmanlarını ve son antrenmanlarını yapıyorlar. Oldukça keyifli bir ortam. Şehir ve insanları çok güzel. Sahili ve rüzgarı da güzel. Kite Sörf yapmak isteyen herkese burayı tavsiye ederim. En kısa zamanda burada kitesurf okulunun da destekleriyle açılacağını duyduk. yat kulüpleri burada. İnşallah okullar açıldığında elimizden gelen desteği vereceğiz. Pazar günü İstanbul üzerinden İngiltere’deki Avrupa şampiyonasına gidiyoruz. Burada güzel bir kamp umarım bu güzel kamp sürecini Avrupa şampiyonasında da gösteririz. Oradaki sonuçla birlikte gelecek yıl Fransa’da yapılacak olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek kontenjan almaya çalışacağız.”

Kaynak: ANKA / Spor

balcovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu