Haber

Sabri Uzun, Soylu dönemine dikkat çekti: 7 yıldır bunlara dokunulmadı

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olduğu dönemde rütbesi düşürülen polisler arasında yer alan Sabri Uzun’a, Ali Yerlikaya döneminde görevine iade edildi.

Eski emniyet müdürleri Hanefi Avcı ve Sabri Uzun’un rütbeleri alındı, silahlarına el konuldu ve polis binalarına girmeleri yasaklandı. Yerlikaya, yargı kararını işleme alarak Uzun ve Avcı’nın saflarına iade edildi.

Sözcü TV’nin canlı yayınında konuya ilişkin Sabri Uzun, “Geçmişte göreve atanan birçok polis şefi vardı. Onlar hakkında çok sert sözler söylemek istemiyorum… Hukuka yakın değillerdi. Ama bugün atananların yüzde 90’ı hukuka yakın kişiler.” İfadelerini kullandı. Gazeteci Coşkun’un “Süleyman Soylu dönemindeki atamaları kastediyorsun…” doğrulamasının ardından Esenboğa Havalimanı’nda yakalanan Ayhan Bora Kaplan’ı işaret eden Uzun, sözlerine şöyle devam etti:

“Geçenlerde Ankara’da bir operasyon yapıldı. Bu operasyonda gözaltına alınan kişiler 15 Temmuz’dan beri kamuoyu tarafından biliniyordu. 7 yıldır dokunulmadı. Bu hukuka yakın mı? Benim gördüğüm hukuktan uzaklık. ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu