Haber

Sınav maratonu başladı! YÖK Lideri gençlere seslendi

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, 2024-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvurularının bugün başladığını belirterek, şunları söyledi: “Sınavlara yoğun bir tempoyla hazırlanan adaylarımıza başarılar diliyorum. Düzenli çalışma başarıyı getirir.”söz konusu.

Özvar, yaptığı açıklamada, dijital teknolojilerdeki gelişmeler dikkate alınarak ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi için tüm programların sürekli gözden geçirilip güncellendiğini belirtti.

Özvar, sınava hazırlanan gençlere şöyle seslendi:

“Sevgili Gençler,

Yükseköğretim Kurulu olarak sizlerin, ülkemizin geleceğinin, vizyoner, donanımlı ve çok yönlü bireyler olmanızı diliyoruz. Yükseköğretimi yalnızca akademi ile sınırlı olmayan, hayatınız boyunca kullanacağınız birçok fayda sağlayacak bir yapıyla donatmak için titizlikle adımlar atıyoruz.

Bu bağlamda çağın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yeni programlar üzerinde çalışıyoruz. Bu yıl mevcut programlarımıza ek olarak yeni programları da sizlerin beğenisine sunacağız.

Sizlere en iyi eğitimi sunmak için tüm üniversitelerimizle birlikte çalıştığımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isterim.
Geleceğiniz açısından değerli olan bu sürecin size, ailenize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Sınava yavaş yavaş hazırlanan tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Sistematik çalışmanın başarıyı getirdiğini unutmayın.”

2024-YKS takvimi

Üniversitede okumak isteyen adaylar, bugünden itibaren 26 Şubat tarihine kadar 2024-YKS başvurusunda bulunabilirler. Adaylar, ÖSYM web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek başvuru yapabilecekler.
2024-YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlik Sınavı 8 Haziran’da, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Sınavı ve Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı ise 9 Haziran’da yapılacak. Sınav sonuçları 17 Temmuz’da açıklanacak. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu