Haber

‘Spor salonuna gidiyorum’ diyerek uyuşturucu sattılar; 5 tutuklama

Diyarbakır’da S.Ç.’nin otomobilinde yapılan aramada Spor Çantasında 25 kilo kokarca bulundu. SC ile irtibatlı olduğu 4 kişi daha gözaltına alınırken, zanlıların “Spor salonuna gidiyorum, spordan geliyorum” şeklinde şifreli konuşmalar yaptıkları ve bir spor müsabakasında uyuşturucu madde taşıdıkları belirlendi. dikkat çekmemek için çanta.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki Motosikletli Yunus Ekipleri, S.Ç.’nin kullandığı otomobili durdurdu. şüphe üzerine devriye görevi sırasında. Ceset aranırken spor salonuna gittiğini söyleyince paniğe kapılan S.Ç.’nin aracında da arama yapıldı. Araçta spor çantası içerisinde 25 kilo kokarca ele geçirildi. SC gözaltına alınırken, ‘Abaküs’ adı verilen operasyonda kendisiyle irtibatlı olan A.Ü., STVA ve SK de gözaltına alındı. Zanlıların esrar yetiştirdikleri belirlendi. Esrar bulundu, kökünden söküldü ve imha edildi.

‘Spora gidiyorum, spordan geliyorum’ işlemlerinden dolayı Narkotik Kabahatlerle Çakışma Şube Müdürlüğü’ne götürülen zanlıların, ‘Spora gidiyorum, Spordan geliyorum” diyerek dikkat çekmemek için spor çantalarında uyuşturucu taşıyorlardı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu