Ekonomi

UBS, UPS stok kurtarma için uzun süre beklemenin gerekli olduğunu düşünüyor

UBS, GÜÇ KAYNAĞI hisselerine ilişkin görüşünü “al”dan “nötr”e indirdi ve hisse başına fiyat hedefini 198$’dan 185$’a düşürdü. Bu kararın ardından UPS hisseleri, piyasa öncesi zamanlarda %1’den fazla değer kaybetti.

Yatırımcılara not olarak, UBS’nin analist ekibi, düşük hacimlerin ve yüksek maliyetlerin toparlanma süresinin uzayabileceği anlamına geldiğini belirtti.

Analistler analiz notunda, Yurtiçi Paket hacimlerinde beklenenden daha büyük bir düşüş (Haziran’da -%12 ve Temmuz’da -%11) ve 1. Yıl Teamster anlaşmasının maliyet baskısının net bir şekilde ortaya çıkması (%6 ila %8 arasında tahmin ediyoruz), UPS ‘ Yurtiçi Paket’in marj üzerinde baskı oluşturması muhtemeldir ve bu durum 2Ç24’te de devam edebilir.”söz konusu.

Ayrıca, analistler “Yurtiçi Paket marjı, UPS’in EPS performansı için en büyük kaldıraçtır ve biz aynı zamanda hisse senedi fiyatının ana itici gücü olarak buna değer veriyoruz.”ifadesini kullandı.

UBS analistleri de analiz notunda, revize edilmiş beklentilerin UPS hisseleri için “muhtemelen sağlıklı” olduğunu belirterek, “marj iyileşmesi için uzun bir bekleme süresinin mümkün olduğunu” düşünerek indirim yönünde karar aldıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu